لطفا اعتراضات خود پيرامون مطالب ثبت شده توسط کاربران را به آدرس info [at] answerland.ir ارسال فرمایید

راه های مهاجرت به مالزی چیست؟ توضیح دهید

+1
مهاجرت پرسیده شد 7 سال پیش توسط Asasi مروارید (29,460)
Share

1 پاسخ

+1
 
بهترین پاسخ
به نقل از موسسه حقوقی ملک پور:

انواع ویزای مالزی و راه های مهاجرت به مالزی

1)ویزا توريستی مالزی

برای اخذ ويزاتوریستی مالزی نياز به هيچ کاری نبوده و پس از ورود به مالزی و در فرودگاه مالزی به هر شخص با مليت ايرانی 15 روز ويزای توريستی داده ميشود.

2)ویزا اجتماعی مالزی

ويزای اجتماعی مالزی يا Socialبه مدت دو تا شش ماه با دعوت رسمی يک شرکت و يا يک شخص مالزيايی و يا افراد درجه يک هر شخص که خود ويزای اقامتی مالزی را دارند ، صادر ميگردد و نکات منفی آن کوتاه بودن زمان آن ، عدم امکان خروج از کشور( در واقع يک ويزای يک بار ورود استSingleEntrance) و همچنين غير قانونی بودن کار کردن با آن است.

3)ویزا تحصيلی مالزی

با اقدام در مؤسسات آموزش عالی ، دانشگاه يا کالجهای مالزی ؛ امکان دريافت ويزا تحصیلی مالزی امکان پذير ميباشد. مدت زمان ويزا تحصیلی مالزی يکسال و قابل تمديد تا انتهای زمان تحصيل ميباشد. مشکل ويزا تحصیلی مالزی آنست که شخص با اين ويزا حق کار کردن نداشته این به آن معناست که در صورت تمایل دانشجوی مهاجر به کار کردن باید از اداره مهاجرت مالزی اجازه کار بگیرد و در صورت اجازه از این سازمان می تواند کار نیمه وقت داشته باشدو نيز امکان خاصی برای فرد در رابطه با خريد و فروش ايجاد نمی نمايد.بابت ویزای دانشجویی 200 دلار صرف نظر از دانشگاه ، رشته ومیزان شهریه باید پرداخت شود که این رقم در سال های تحصیلی بعد به 50 دلار می رسد.

4) ويزای کار مالزی

ويزا کار مالزی(work Permit) به دو صورت قابل صدور ميباشد اول اينکه شخص مبادرت به تأسيس يک شرکت در مالزی نمايد و دوم اينکه يک شرکت بعنوان کارفرما با حمايت رسمی يک شخص و قبول تمامی مسئوليتهای وی ، مبادرت به دعوت رسمی از او برای کار نمايد . که طبيعتأ مورد دوم کمی مشکل تر است! درهر حال اگر کسی ويزای کار مالزی را دريافت نمايد که برای يک و يا دو سال صادر ميگردد از امکانات بيشتری درمالزی برخوردار ميباشد، ميتواند کار کند ، درس بخواند و در صورت تمايل اقدام به خريد هر چيزی به صورت اقساط نمايد. و ویزا کار مالزی نيز يک ويزا با حق ورود و خروج به مالزی ميباشد( Multi Entrance Visa).

5) اقامت بعنوان کشور دوم (Second Home)

در برنامه خانه دوم مالزی اقامت 10 ساله به شخص متقاضی و فرزندان داده می شود و همچنین چنانچه فرد متقاضی یا همسر او پدر و مادری بالای 60 سال داشتهت باشند آنان نیز می توانند اقامت مالزی را به صورت همراه دریافت نمایند .این طرح این امکان را می دهد که شهروندان کشورهای دیگر بتوانند با همسر و فرزندان خود برای اقامت به مالزی سفر کنند . متقاضیان ابتدا یک دوره ویزای 10 ساله اخذ خواهند نمود که بعد از سپری شدن این مدت قابل تمدید می باشد .این اقامت در مالزی مزایایی نظیر خرید خودرو، وام بانکی و همچنین بیمه های درمانی را داراست.
پاسخ داده شد 7 سال پیش توسط AliReza مروارید (35,530)

پاسخ شما

پس از درج پاسخ و یا نظر ، مراتب به نشانی مقابل ایمیل شود:
توجه:ایمیل شما برای مقاصد تبلیغاتی مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.
سیستم تطبیق کد امنیتی:
جهت اجتناب از سیستم تطبیق کد امنیتی ورود و یا ثبت نام نمایید.

پرسشهای مرتبط

+1
1
+2
1
345 views مهاجرت پرسیده شد 7 سال پیش توسط Asasi مروارید (29,460)
+2
3
209 views مهاجرت پرسیده شد 7 سال پیش توسط Asasi مروارید (29,460)
0
0
63 views اقتصاد پرسیده شد 3 سال پیش توسط میهمان
0
1
458 views ورزش پرسیده شد 7 سال پیش توسط Asasi مروارید (29,460)
2011
BETA